NXP USA Inc. MCZ33390EF
Part No.:
MCZ33390EF
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
MCZ33390EF.pdf
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Shipping
MCZ33390EF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
Transceiver
Protocol:
J1850
Number of Drivers/Receivers:
1/1
Duplex:
Half
Receiver Hysteresis:
200 mV
Data Rate:
10.4Kbps
Voltage - Supply:
9V ~ 16V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C