Microchip Technology MCP25055-I/SL
Part No.:
MCP25055-I/SL
Package:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
MCP25055-I/SL.pdf
Description:
IC XPNDR 25MHZ CAN 14SOIC
Shipping
MCP25055-I/SL Specifications
Package/Case:
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Interface:
CAN (1-Wire)
Current - Output Source/Sink:
25mA
Clock Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C