TE Connectivity Passive Product MCNY41J330F
Part No.:
MCNY41J330F
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MCNY41J330F.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Shipping
MCNY41J330F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MCN, Citec
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
33
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)