Pulse Electronics MCM-7060M-302
Part No.:
MCM-7060M-302
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
MCM-7060M-302.pdf
Description:
CMC 900MA 2LN 3K OHM SMD
Shipping
MCM-7060M-302 Specifications
Manufacturer:
Pulse Electronics
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
3 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
900mA
Voltage Rating - DC:
75mOhm
Voltage Rating - AC:
125V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 125°C