Pulse Electronics MCM-0905S-102Y-F
Part No.:
MCM-0905S-102Y-F
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
MCM-0905S-102Y-F.pdf
Description:
CMC 1MH 800MA 2LN SMD
Shipping
MCM-0905S-102Y-F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
800mA
Voltage Rating - DC:
310mOhm
Voltage Rating - AC:
80V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 125°C