Cornell Dubilier Knowles MCM01-016D300J-F
Part No.:
MCM01-016D300J-F
Datasheet:
MCM01-016D300J-F.pdf
Description:
CAP PTFE 30PF 5% 500V SMD
Shipping
MCM01-016D300J-F Specifications
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Dielectric Material:
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C