Cornell Dubilier Knowles MCM01-009EF680J-F
Part No.:
MCM01-009EF680J-F
Datasheet:
MCM01-009EF680J-F.pdf
Description:
CAP MICA 68PF 5% 1000V SMD
Shipping
MCM01-009EF680J-F Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)