Cornell Dubilier Knowles MCM01-009EF121J-F
Part No.:
MCM01-009EF121J-F
Datasheet:
MCM01-009EF121J-F.pdf
Description:
CAP MICA 120PF 5% 1000V SMD
Shipping
MCM01-009EF121J-F Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Dielectric Material:
Mica
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Mounting Type:
Surface Mount
Lead Spacing:
Features:
RF, High Frequency
Size / Dimension:
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)