Cornell Dubilier Knowles MCM01-009ED800J-F
Part No.:
MCM01-009ED800J-F
Datasheet:
MCM01-009ED800J-F.pdf
Description:
CAP MICA 80PF 5% 500V SMD
Shipping
MCM01-009ED800J-F Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
80 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)