Cornell Dubilier Knowles MCM01-009ED680J-TF
Part No.:
MCM01-009ED680J-TF
Datasheet:
MCM01-009ED680J-TF.pdf
Description:
CAP MICA 68PF 5% 500V SMD
Shipping
MCM01-009ED680J-TF Specifications
Series:
MCM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)