Cornell Dubilier Knowles MCM01-009CD120D-TF
Part No.:
MCM01-009CD120D-TF
Datasheet:
MCM01-009CD120D-TF.pdf
Description:
CAP MICA 12PF 0.5PF 500V SMD
Shipping
MCM01-009CD120D-TF Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)