Pulse Electronics MCI-2012-670
Part No.:
MCI-2012-670
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
MCI-2012-670.pdf
Description:
CMC 400MA 2LN 67 OHM SMD
Shipping
MCI-2012-670 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
67 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
400mA
Voltage Rating - DC:
250mOhm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-25°C ~ 85°C