onsemi MCH4009-TL-H
Part No.:
MCH4009-TL-H
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SOT-343F
Datasheet:
MCH4009-TL-H.pdf
Description:
RF TRANS NPN 3.5V 25GHZ 4MCPH
Shipping
MCH4009-TL-H Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOT-343F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
3.5V
Frequency - Transition:
25GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
1.1dB @ 2GHz
Gain:
13.5dB
Power - Max:
120mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
50 @ 5mA, 1V
Current - Collector (Ic) (Max):
40mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)