Taiyo Yuden MCF06052G120-T
Part No.:
MCF06052G120-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
MCF06052G120-T.pdf
Description:
CMC 50MA 2LN 12 OHM SMD
Shipping
MCF06052G120-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
12 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
50mA
Voltage Rating - DC:
2.5Ohm
Voltage Rating - AC:
5V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 85°C