Mini-Circuits MCA1-42MH+
Part No.:
MCA1-42MH+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Mixers
Package:
10-SMD, Flat Leads
Datasheet:
MCA1-42MH+.pdf
Description:
LEVEL 13, RF/LO 1000 - 4200 MHZ
Shipping
MCA1-42MH+ Specifications
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
Package/Case:
10-SMD, Flat Leads
Product Status:
Active
RF Type:
General Purpose
Frequency:
1GHz ~ 4.2GHz