Mini-Circuits MCA1-24LH+
Part No.:
MCA1-24LH+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Mixers
Package:
10-SMD, Flat Leads
Datasheet:
MCA1-24LH+.pdf
Description:
LEVEL 10, RF/LO 300 - 2400 MHZ
Shipping
MCA1-24LH+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
Package/Case:
10-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
RF Type:
General Purpose
Frequency:
300MHz ~ 2.4GHz