Ohmite MC4-1006JE
Part No.:
MC4-1006JE
Datasheet:
MC4-1006JE.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 100M OHM 8SMD
Shipping
MC4-1006JE Specifications
Resistance (Ohms):
100M
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
750mW
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Size / Dimension:
0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.76mm)