EPSON MC-405 32.7680K-C: ROHS
Part No.:
MC-405 32.7680K-C: ROHS
Package:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Datasheet:
MC-405 32.7680K-C: ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 18PF SMD
Shipping
MC-405 32.7680K-C: ROHS Specifications
Series:
MC-405
Package/Case:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.142" (3.60mm)