EPSON MC-405 32.7680K-AB: ROHS
Part No.:
MC-405 32.7680K-AB: ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Datasheet:
MC-405 32.7680K-AB: ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 30PF SMD
Shipping
MC-405 32.7680K-AB: ROHS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
MC-405
Package/Case:
4-SOJ, 2.29mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.142" (3.60mm)