EPSON MC-306 32.7680KE-E: PURE SN
Part No.:
MC-306 32.7680KE-E: PURE SN
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
MC-306 32.7680KE-E: PURE SN.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Shipping
MC-306 32.7680KE-E: PURE SN Specifications
Series:
MC-306
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
32.768 kHz
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)