EPSON MC-306 32.7680K-E3:ROHS
Part No.:
MC-306 32.7680K-E3:ROHS
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
MC-306 32.7680K-E3:ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Shipping
MC-306 32.7680K-E3:ROHS Specifications
Manufacturer:
EPSON
Series:
MC-306
Package/Case:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)