Cornell Dubilier Knowles MC22FF121F-F
Part No.:
MC22FF121F-F
Datasheet:
MC22FF121F-F.pdf
Description:
CAP MICA 120PF 1% 1KV 2220
Shipping
MC22FF121F-F Specifications
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)