EPSON MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
Part No.:
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Shipping
MC-146 32.7680KA-A5: ROHS Specifications
Series:
MC-146
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-SMD (6.7x1.5)
Size / Dimension:
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)