Cornell Dubilier Knowles MC12FF500J-F
Part No.:
MC12FF500J-F
Datasheet:
MC12FF500J-F.pdf
Description:
CAP MICA 50PF 5% 1KV 1210
Shipping
MC12FF500J-F Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
50 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)