Cornell Dubilier Knowles MC12ED240J-TF
Part No.:
MC12ED240J-TF
Datasheet:
MC12ED240J-TF.pdf
Description:
CAP MICA 24PF 5% 500V 1210
Shipping
MC12ED240J-TF Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)