Cornell Dubilier Knowles MC08EA240J-TF
Part No.:
MC08EA240J-TF
Datasheet:
MC08EA240J-TF.pdf
Description:
CAP MICA 24PF 5% 100V 0805
Shipping
MC08EA240J-TF Specifications
Product Status:
Active
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)