Techflex MBS1.50SV50
Part No.:
MBS1.50SV50
Manufacturer:
Techflex
Category:
Grounding Braid, Straps
Package:
Datasheet:
MBS1.50SV50.pdf
Description:
GROUND BRAID TUBE 1.5"DIA X 50'
Shipping
MBS1.50SV50 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Techflex
Series:
Metal Braid
Packaging:
Spool
Product Status:
Active
Type:
Tubular
Material:
Copper, Silver Plated
Size, Supplied:
1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia
Thickness:
Number of Carriers:
48
Wire Gauge - Ends:
30 AWG