Vishay General Semiconductor - Diodes Division MBRB25H45CT-E3/81
Part No.:
MBRB25H45CT-E3/81
Datasheet:
MBRB25H45CT-E3/81.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 45V 15A TO263AB
Shipping
MBRB25H45CT-E3/81 Specifications
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
640 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 175°C