Malico Inc. MBH19001-13LF/2.5
Part No.:
MBH19001-13LF/2.5
Manufacturer:
Malico Inc.
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
MBH19001-13LF/2.5.pdf
Description:
AL HEAT SINK 19X19X13MM
Shipping
MBH19001-13LF/2.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Malico Inc.
Series:
MBH
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Top Mount
Package Cooled:
BGA
Attachment Method:
Clip, Thermal Tape, Adhesive (Not included)
Shape:
Square, Fins
Length:
0.748" (19.00mm)
Width:
0.748" (19.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)