Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C1102FCT00
Part No.:
MBB02070C1102FCT00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MBB02070C1102FCT00.pdf
Description:
RES 11K OHM 0.6W 1% AXIAL
Shipping
MBB02070C1102FCT00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MBB/SMA 0207 - Professional
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)