Deca MB910-635M02
Part No.:
MB910-635M02
Manufacturer:
Deca
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
MB910-635M02.pdf
Description:
PCB TERMINAL BLOCK WITH STANDOFF
Shipping
MB910-635M02 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Deca
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.250" (6.35mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
30 A
Voltage:
300 V