SL POWER / Advanced Energy MB65S15C
Part No.:
MB65S15C
Datasheet:
MB65S15C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 65W
Shipping
MB65S15C Specifications
Series:
MB65S (65W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
4.3 A
Power (Watts):
65W
Voltage - Isolation:
4.5 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
3.50" L x 2.00" W x 1.30" H (88.9mm x 50.8mm x 33.1mm)