Delkin Devices, Inc. MB5HFTVM5-80000-2
Part No.:
MB5HFTVM5-80000-2
Manufacturer:
Delkin Devices, Inc.
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
MB5HFTVM5-80000-2.pdf
Description:
SSD 512GB M.2 TLC SATA III 3.3V
Shipping
MB5HFTVM5-80000-2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delkin Devices, Inc.
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Memory Size:
512GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
M.2 Module
Speed - Read:
550MB/s
Speed - Write:
510MB/s
Voltage - Supply:
3.3V
Type:
SATA III
Current - Max:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
80.00mm x 22.00mm x 3.80mm