RF Solutions MB450-RFS433
Part No.:
MB450-RFS433
Manufacturer:
RF Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
MB450-RFS433.pdf
Description:
RF ANT 433MHZ WHIP STR BNC BRKT
Shipping
MB450-RFS433 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
RF Solutions
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
433MHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
3dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 2m
Termination:
BNC
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
19.291" (490.00mm)