SL POWER / Advanced Energy MB115S36K
Part No.:
MB115S36K
Datasheet:
MB115S36K.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 75W
Shipping
MB115S36K Specifications
Series:
MB115 (115W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
36V
Current - Output 1:
2.08 A
Power (Watts):
75W (115W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.1mm)