Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6143AASA33+
Part No.:
MAX6143AASA33+
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
MAX6143AASA33+.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Shipping
MAX6143AASA33+ Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tube
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
30 mA
Tolerance:
±0.06%
Temperature Coefficient:
3ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
5µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
9.3µVrms
Voltage - Input:
5.3V ~ 40V
Current - Supply:
650µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)