Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6133BASA25+T
Part No.:
MAX6133BASA25+T
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
MAX6133BASA25+T.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC
Shipping
MAX6133BASA25+T Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
15 mA
Tolerance:
±0.08%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
16µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
12µVrms
Voltage - Input:
2.7V ~ 12.6V
Current - Supply:
85µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)