Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6126BASA21+T
Part No.:
MAX6126BASA21+T
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
MAX6126BASA21+T.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Shipping
MAX6126BASA21+T Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.048V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.06%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
1.3µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
2.7V ~ 12.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)