Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6071ANT25+T
Part No.:
MAX6071ANT25+T
Package:
6-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
MAX6071ANT25+T.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% 6WLP
Shipping
MAX6071ANT25+T Specifications
Package/Case:
6-XFBGA, WLBGA
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
6ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
4.8µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
6µVrms
Voltage - Input:
2.8V ~ 5.5V
Current - Supply:
300µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)