Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6037BAUK33+T
Part No.:
MAX6037BAUK33+T
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
MAX6037BAUK33+T.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.3% SOT23-5
Shipping
MAX6037BAUK33+T Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Product Status:
Active
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
5 mA
Tolerance:
±0.3%
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
19µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
45µVrms
Voltage - Input:
3.5V ~ 5.5V
Current - Supply:
275µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)