Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6037BAUK33+
Part No.:
MAX6037BAUK33+
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Voltage Reference
Package:
Datasheet:
MAX6037BAUK33+.pdf
Description:
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5
Shipping
MAX6037BAUK33+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Package/Case:
Active
Reference Type:
Output Type:
Voltage - Output (Min/Fixed):
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
Tolerance:
Temperature Coefficient:
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
Noise - 10Hz to 10kHz: