Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6035AAUR30+T
Part No.:
MAX6035AAUR30+T
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MAX6035AAUR30+T.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3
Shipping
MAX6035AAUR30+T Specifications
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed):
3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.2%
Temperature Coefficient:
30ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
25µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
25µVrms
Voltage - Input:
4.9V ~ 33V
Current - Supply:
95µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)