Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX6033AAUT25#TG16
Part No.:
MAX6033AAUT25#TG16
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
MAX6033AAUT25#TG16.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.04% SOT23-6
Shipping
MAX6033AAUT25#TG16 Specifications
Package/Case:
SOT-23-6
Product Status:
Obsolete
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
15 mA
Tolerance:
±0.04%
Temperature Coefficient:
10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
16µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
12µVrms
Voltage - Input:
2.7V ~ 12.6V
Current - Supply:
85µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)