MDE Semiconductor Inc MART100KP54CA
Part No.:
MART100KP54CA
Datasheet:
MART100KP54CA.pdf
Description:
TVS DIODE BP 54VRWM 106.0VC
Shipping
MART100KP54CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
106V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
943A
Power - Peak Pulse:
100000W (100kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)