Bel Power Solutions MAP80-4003G
Part No.:
MAP80-4003G
Datasheet:
MAP80-4003G.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 5V 15V -5V -15V 80W
Shipping
MAP80-4003G Specifications
Series:
MAP80 (80W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
15V
Voltage - Output 4:
-15V
Current - Output 1:
14 A
Current - Output 2:
4 A
Current - Output 3:
1 A
Current - Output 4:
1 A
Power (Watts):
80W
Voltage - Isolation:
2.6 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
7.20" L x 4.20" W x 1.80" H (182.9mm x 106.7mm x 45.7mm)