Bel Power Solutions MAP80-1012G
Part No.:
MAP80-1012G
Datasheet:
MAP80-1012G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 80W
Shipping
MAP80-1012G Specifications
Series:
MAP80 (80W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
7.5 A
Power (Watts):
80W
Voltage - Isolation:
2.6 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
7.20" L x 4.20" W x 1.80" H (182.9mm x 106.7mm x 45.7mm)