Bel Power Solutions MAP130-4010G
Part No.:
MAP130-4010G
Datasheet:
MAP130-4010G.pdf
Description:
AC/DC CNVRT 5V 12V -5V -12V 130W
Shipping
MAP130-4010G Specifications
Series:
MAP130 (130W)
Voltage - Input:
90 ~ 132 VAC, 175 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 4:
-12V
Current - Output 1:
20 A
Current - Output 2:
5 A
Current - Output 3:
1 A
Current - Output 4:
3 A
Power (Watts):
130W
Voltage - Isolation:
2.6 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension:
8.50" L x 4.50" W x 2.00" H (215.9mm x 114.3mm x 50.8mm)