Bel Power Solutions MAP110-1024G
Part No.:
MAP110-1024G
Datasheet:
MAP110-1024G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 90W
Shipping
MAP110-1024G Specifications
Series:
MAP110 (110W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
3.8 A
Power (Watts):
90W (120W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension:
7.00" L x 4.30" W x 1.97" H (177.8mm x 109.2mm x 50.0mm)