Bel Power Solutions MAP110-1012G
Part No.:
MAP110-1012G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
MAP110-1012G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 90W
Shipping
MAP110-1012G Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
MAP110 (110W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
7.5 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
90W (120W Forced Air)
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.00" L x 4.30" W x 1.97" H (177.8mm x 109.2mm x 50.0mm)