Mobile Mark Antenna Solutions MAG-1575-2C-BLK-120
Part No.:
MAG-1575-2C-BLK-120
Manufacturer:
Mobile Mark Antenna Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
MAG-1575-2C-BLK-120.pdf
Description:
Mag-mnt GPS Mobile Antenna. GPS
Shipping
MAG-1575-2C-BLK-120 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mobile Mark Antenna Solutions
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.575GHz
Frequency Range:
1.571GHz ~ 1.579GHz
Antenna Type:
Module
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
5dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 3.048m, LNA
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
IPX5
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Magnetic
Height (Max):
0.560" (14.22mm)